سه شنبه 01 آبان 1397 ساعت 12:46

دانشگاه باید در مسیر خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی گام بردارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این برنامه با تاکید بر اینکه دانشگاه باید در وهله نخست پژوهش محور و پس از آن آموزش محور باشد، ‌گفت: در این صورت نتایجی که از پژوهش به دست آمده، در دانشگاه تدریس خواهد شد و این موضوع به این معنی است که استادی که در حوزه میکروب‌شناسی دستاوردهایی دارد و این دستاوردها در مجله های معتبر دنیا به چاپ رسیده می تواند در دانشگاه تدریس کند.
 
دکتر ولایتی افزود: اساتید پژوهشگر و محقق بهتر است نتایج تحقیقات خود را به دانشجویان آموزش دهند.
 
دکتر نوریان دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی نیز تاکید کرد: دانشگاه باید در مسیر خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی گام بردارد.
 
در این برنامه تلویزیونی اشاره شد که دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 400 واحد دانشگاهی در سراسر کشور و دارا بودن 11هزار آزمایشگاه و کارگاه، ظرفیت خوبی برای کارآفرینی، اشتغال زایی و کسب درآمد در اختیار دارد و این ایده در طرح بزرگی به نام «ساها» عملیاتی شده است.
 
علیرضا ایرانبخش عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ساها مخفف سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد است، گفت: این سامانه سعی کرده بر 11هزار آزمایشگاه و کارگاه مدیریتی متمرکز داشته باشد و بحث تحقق عدالت پژوهشی را دنبال می کند.
 
وی افزود: عدالت پژوهشی به این شکل است که هر دانشجویی از هر دانشگاهی می تواند از کل این زنجیره و چرخه ای که ایجاد شده، نهایت استفاده را ببرد.
 
در ادامه ابراهیم واشقانی فراهانی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ساها یک طرح بزرگ ملی است که در این سامانه الکترونیکی، اطلاعات تمامی تجهیزات و امکانات 7400 آزمایشگاه و 3600 کارگاه که در واحدها و مراکز مختلف دانشگاه پراکنده شده است، جمع آوری شده است.
 
وی افزود: سامانه ساها این امکان را در اختیار پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیات علمی تمام دانشگاه های کشور قرار داده که با ورود به این سامانه، خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 
واشقانی فراهانی با اشاره به اهداف سامانه ساها گفت: ایجاد درآمدزایی برای دانشگاه یکی از اهدف ساها بوده که خوشبختانه در سال های 94 و 95 مقادیر قابل توجهی از این محل برای دانشگاه آزاد اسلامی کسب درآمد صورت گرفته است.
 
   1396/5/11 11:43


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )